ŠaliKApalikau: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš letmefix.
Jump to navigation Jump to search
 
(nerodoma viena tarpinė versija, sukurta vieno naudotojo)
1 eilutė: 1 eilutė:
==Biografija==


''ŠaliKApalikau / Ensemble SP'' (tai yra du to paties projekto pavadinimai) – Gyčio Skudžinsko ir Dariaus Gerulaičio duetas, egzistavęs 1995-2005 m. Tai buvo performansų ir eksperimentinės muzikos projektas, išsiskyręs tam laikmečiui novatoriška muzikine stilistika. Dueto muzikinė estetika prisodrinta išraiškingų industrinių garsovaizdžių, mechaninės mašinerijos motyvų, gilios, tamsaus atspalvio atmosferikos, pratisų garso masių. Projektui apibūdinti geriausiai tiktų stilistiniai ''drone'' ir eksperimentinės elektroakustinės muzikos raktažodžiai.  
„ŠaliKApalikau“/„Ensemble SP“ (tai yra du to paties projekto pavadinimai) – Gyčio Skudžinsko ir Dariaus Gerulaičio duetas, egzistavęs 1995–2005 m. Tai buvo performansų ir eksperimentinės muzikos projektas, išsiskyręs tam laikmečiui novatoriška muzikine stilistika. „ŠaliKApalikau“/„Ensemble SP“ aktyviai dalyvavo koncertinėje ir leidybinėje veikloje. Ryškiausi albumai: „Vitreous Pilgrims Border“ (Fraction Studio, Prancūzija, 2002), „Calligraphy“ (Blade Records, Italija, 2004), „Explicit/Implicit“ (Drone Records, Vokietija, 2004).  


''ŠaliKApalikau / Ensemble SP'' aktyviai dalyvavo koncertinėje ir leidybinėje veikloje. Ryškiausi albumai: ''Vitreous Pilgrims Border'' (''Fraction Studio'', Prancūzija, 2002), ''Calligraphy'' (''Blade Records'', Italija, 2004), ''Explicit/Implicit''  (''Drone Records'', Vokietija, 2004).  
Gytis Skudžinskas žinomas ir dėl savo solinio projekto „GyS“. Darius Gerulaitis yra vienas iš projekto [http://www.dangus.net/wejdas/htm/istorija.htm „Wejdas“] iniciatorių.


Gytis Skudžinskas žinomas ir dėl savo solinio projekto ''GyS''. Darius Gerulaitis yra vienas iš projekto [http://www.dangus.net/wejdas/htm/istorija.htm ''Wejdas''] iniciatorių.
==Meninė veikla==


Dueto muzikinė estetika prisodrinta išraiškingų industrinių garsovaizdžių, mechaninės mašinerijos motyvų, gilios, tamsaus atspalvio atmosferikos, pratisų garso masių. Projektui apibūdinti geriausiai tiktų stilistiniai ''drone'' ir eksperimentinės elektroakustinės muzikos raktažodžiai. 


'''Ensemble SP'''
==Kūriniai==
 
'''„Ensemble SP“'''
   
   
'''Ex. Implicit (''Drone Records'', Vokietija, 2004)'''
===„Ex. Implicit“ (2004)===
 
(Drone Records, Vokietija)


[[File:cover.JPG|400px]]
[[File:cover.JPG|400px]]
15 eilutė: 21 eilutė:
[http://letmefix.lt/images/d/d1/Ensemble_SP_Exp_Implicit_istrauka.mp3 '''Kūrinio ištrauka''']
[http://letmefix.lt/images/d/d1/Ensemble_SP_Exp_Implicit_istrauka.mp3 '''Kūrinio ištrauka''']


Albumas išleistas leidybinės kompanijos ''Drone Records'' Vokietijoje 33-jų vienetinių kopijų tiražu, rankų darbo pakuotėse. Kaip teigiama albumo platintojų puslapyje, albume „...dera taki drone (pratisų, masyvių garsų) atmosferika ir mašininio skambesio triukšmai; konkretūs garsai; gilūs, žemi, pulsuojantys ritmai; keisti, nežemiški, transformuoti balsai – visa tai puikiai sumiksuota į vieną visumą. Rekomenduojama eksperimentinės drone / ambient muzikos mylėtojams!
Albumas išleistas Vokietijos leidybinės kompanijos „Drone Records“ 33-jų vienetinių kopijų tiražu, rankų darbo pakuotėse. Kaip teigiama albumo platintojų puslapyje, albume „...dera taki ''drone'' (pratisų, masyvių garsų) atmosferika ir mašininio skambesio triukšmai, konkretūs garsai, gilūs, žemi, pulsuojantys ritmai, keisti, nežemiški, transformuoti balsai – visa tai puikiai sumiksuota į vieną visumą. Rekomenduojama eksperimentinės ''drone''/''ambient'' muzikos mylėtojams!
 


'''„ŠaliKApalikau“ & „King Lear's Convulsions“'''


'''ŠaliKApalikau & King Lears Convulsions'''
===„Vitreous Piligrims Border“ (2002)===


'''Vitreous Piligrims Border (Fraction Studio, Prancūzija, 2002)'''
Fraction Studio, Prancūzija


[[File:COVER2.jpg|400px]]   
[[File:COVER2.jpg|400px]]   


Albumo kūrinys [http://letmefix.lt/images/2/23/06_It_is_a_Long_Long_Way.mp3 '''''It is a Long Long Way''''']
Albumo kūrinys [http://letmefix.lt/images/2/23/06_It_is_a_Long_Long_Way.mp3 '''„It Is a Long Long Way“''']


Tai dueto ''ŠaliKApalikau'' kolaboracija su latvių grupe ''King Lear's Convulsions''. 1998 m. Rygoje įrašytas ir Šiauliuose redaguotas albumas, vėliau išleistas Prancūzijos įrašų platformos ''Fraction Studio''. ''Vitreous Piligrims Border'' (liet. ''Stiklinė piligrimo riba'') yra vientisas, nuoseklų muzikinį pasakojimą plėtojantis albumas, kurio klausantis patiri vaizduotės kelionę. Jos vedliai – kūrinių pavadinimai, kurie veikia kaip vaizdinius kuriantys raktažodžiai: ''Apleista. Piligrimo debiutas'' (''Stiefmütterlich Pilgrims Debut''); ''Radijo vidurnakčio pasaka'' (''Radio Midnights Tale''); ''Iš neveiksnios ribos'' (''From The Disfunctional Border''); ''Nesutrikdytas'' (''Undisturbed''); ''Glūdėti'' (''Doggod''); ''Tai ilga ilga kelionė'' (''It Is A Long Long Way''). Kompozicijos artimos ambient estetikai – jos sukuria hipnotišką, sapnišką atmosferiką. Tačiau albumas pasižymi itin subtilia dinamika, jautriu ir neperdėtu daugiasluoksniškumu, minimalistinių melodinių motyvų derme su statiškomis garso struktūromis.
Tai dueto „ŠaliKApalikau“ kolaboracija su latvių grupe „King Lear's Convulsions“. 1998 m. Rygoje įrašytas ir Šiauliuose redaguotas albumas, vėliau išleistas Prancūzijos įrašų platformos „Fraction Studio“. „Vitreous Pilgrims Border“ (liet. „Stiklinė piligrimo riba“) yra vientisas, nuoseklų muzikinį pasakojimą plėtojantis albumas, kurio klausydamasis patiri vaizduotės kelionę. Jos vedliai – kūrinių pavadinimai, kurie veikia kaip vaizdinius kuriantys raktažodžiai: „Apleista. Piligrimo debiutas“ („Stiefmütterlich Pilgrims Debut“);„Radijo vidurnakčio pasaka“ („Radio Midnights Tale“); „Iš neveiksnios ribos“ („From the Disfunctional Border“); „Nesutrikdytas“ („Undisturbed“); „Glūdėti“ („Doggod“); „Tai ilga ilga kelionė“ („It Is A Long Long Way“). Kompozicijos artimos ''ambient'' estetikai – jos sukuria hipnotišką, sapnišką atmosferiką. Tačiau albumas pasižymi itin subtilia dinamika, jautriu ir neperdėtu daugiasluoksniškumu, minimalistinių melodinių motyvų derme su statiškomis garso struktūromis.


==Nuorodos==
==Nuorodos==
32 eilutė: 40 eilutė:
[http://www.gys.lt/ Gyčio Skudžinsko puslapis internete]
[http://www.gys.lt/ Gyčio Skudžinsko puslapis internete]


[http://www.dangus.net/wejdas/htm/istorija.htm Apie Donato Bielkausko ir Dariaus Gerulaičio projektą ''Wejdas'']
[http://www.dangus.net/wejdas/htm/istorija.htm Apie Donato Bielkausko ir Dariaus Gerulaičio projektą „Wejdas“]


[[Category:Garso menas]]
[[Category:Garso menas]] [[Category:Eksperimentinė muzika]]

Dabartinė 14:18, 19 lapkričio 2018 versija

Biografija[keisti]

„ŠaliKApalikau“/„Ensemble SP“ (tai yra du to paties projekto pavadinimai) – Gyčio Skudžinsko ir Dariaus Gerulaičio duetas, egzistavęs 1995–2005 m. Tai buvo performansų ir eksperimentinės muzikos projektas, išsiskyręs tam laikmečiui novatoriška muzikine stilistika. „ŠaliKApalikau“/„Ensemble SP“ aktyviai dalyvavo koncertinėje ir leidybinėje veikloje. Ryškiausi albumai: „Vitreous Pilgrims Border“ (Fraction Studio, Prancūzija, 2002), „Calligraphy“ (Blade Records, Italija, 2004), „Explicit/Implicit“ (Drone Records, Vokietija, 2004).

Gytis Skudžinskas žinomas ir dėl savo solinio projekto „GyS“. Darius Gerulaitis yra vienas iš projekto „Wejdas“ iniciatorių.

Meninė veikla[keisti]

Dueto muzikinė estetika prisodrinta išraiškingų industrinių garsovaizdžių, mechaninės mašinerijos motyvų, gilios, tamsaus atspalvio atmosferikos, pratisų garso masių. Projektui apibūdinti geriausiai tiktų stilistiniai drone ir eksperimentinės elektroakustinės muzikos raktažodžiai.

Kūriniai[keisti]

„Ensemble SP“

„Ex. Implicit“ (2004)[keisti]

(Drone Records, Vokietija)

Cover.JPG

Kūrinio ištrauka

Albumas išleistas Vokietijos leidybinės kompanijos „Drone Records“ 33-jų vienetinių kopijų tiražu, rankų darbo pakuotėse. Kaip teigiama albumo platintojų puslapyje, albume „...dera taki drone (pratisų, masyvių garsų) atmosferika ir mašininio skambesio triukšmai, konkretūs garsai, gilūs, žemi, pulsuojantys ritmai, keisti, nežemiški, transformuoti balsai – visa tai puikiai sumiksuota į vieną visumą. Rekomenduojama eksperimentinės drone/ambient muzikos mylėtojams!“


„ŠaliKApalikau“ & „King Lear's Convulsions“

„Vitreous Piligrims Border“ (2002)[keisti]

Fraction Studio, Prancūzija

COVER2.jpg

Albumo kūrinys „It Is a Long Long Way“

Tai dueto „ŠaliKApalikau“ kolaboracija su latvių grupe „King Lear's Convulsions“. 1998 m. Rygoje įrašytas ir Šiauliuose redaguotas albumas, vėliau išleistas Prancūzijos įrašų platformos „Fraction Studio“. „Vitreous Pilgrims Border“ (liet. „Stiklinė piligrimo riba“) yra vientisas, nuoseklų muzikinį pasakojimą plėtojantis albumas, kurio klausydamasis patiri vaizduotės kelionę. Jos vedliai – kūrinių pavadinimai, kurie veikia kaip vaizdinius kuriantys raktažodžiai: „Apleista. Piligrimo debiutas“ („Stiefmütterlich Pilgrims Debut“);„Radijo vidurnakčio pasaka“ („Radio Midnights Tale“); „Iš neveiksnios ribos“ („From the Disfunctional Border“); „Nesutrikdytas“ („Undisturbed“); „Glūdėti“ („Doggod“); „Tai ilga ilga kelionė“ („It Is A Long Long Way“). Kompozicijos artimos ambient estetikai – jos sukuria hipnotišką, sapnišką atmosferiką. Tačiau albumas pasižymi itin subtilia dinamika, jautriu ir neperdėtu daugiasluoksniškumu, minimalistinių melodinių motyvų derme su statiškomis garso struktūromis.

Nuorodos[keisti]

Gyčio Skudžinsko puslapis internete

Apie Donato Bielkausko ir Dariaus Gerulaičio projektą „Wejdas“