Rolandas Rastauskas

Iš letmefix.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Rolandas Rastauskas geriausiai žinomas kaip eseistas, poetas, dramaturgas, teatro kritikas ir vertėjas. Įtraukiančio pasakojimo meistrystė ir užburianti, žaisminga, džiazuojanti, stilingai manieringa retorika rašytojo tekstuose jam pelnė žodžio meno virtuozo reputaciją. Tiršta teksto ornamentika atskleidžia jautrumą kontekstui ir itin asmenišką pastangą nerti į vienos ar kitos tematikos šerdį.

Tačiau Rolando Rastausko charizma skleidžiasi ne tik rašytinio teksto erdvėje. Jis puikus skaitovas, oratorius, scenos ir pokalbio žmogus. Jo stichija – kamerinis teatras, kuriame tekstų autorius įkūnija juos intonuojančio aktoriaus amplua. Taip tekstai virsta gestais, besipinančiais į improvizuotą, spektaklišką reginį. Pasirodymams dažniausiai akomponuoja muzika ir videoprojekcijos. Nuolatinis Rolando Rastausko partneris scenoje perkusininkas Arkadijus Gotesmanas intonacijoms sukuria veržlų, pulsuojantį ritmą, o videomenininkė Aurelija Maknytė – paralelinius vizualinius pasakojimus, pasižyminčius netiesine logika ir asociatyvių vaizdų kalba.


Berlynalijos

Tai vienas ryškiausių, charakteringiausių, labiausiai išplėtotų projektų, kuriuose Rolando Rastausko tekstai įgauna sceninę formą. Berlynalijos pirmiausiai buvo sumanytos kaip leidinys, fotografo Remigijaus Treigio ir paties Rolando Rastausko kelionių į Berlyną rezultatas. Abstrakčias fotografines impresijas lydėjo su jomis prasilenkiantys ar jų pėdomis sekantys vaikštūniški eseistiniai pasažai. Vėliau Berlynalijos tapo sceniniu kūriniu.


Skaitovas – tekstų autorius Rolandas Rastauskas

Muzika – Arkadijus Gotesmanas (perkusija)

Vaizdas – Aurelija Maknytė

Šokis – Goda Laurinavičiūtė


Berlynalijos išsamiai pristatytos interneto svetainėje www.tekstai.lt:

Esė (I, II dalys)

Apie projektą. TV laidos Laiko portretai fragmentai