Antanas Jasenka

Iš letmefix.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Antanas Jasenka

Antanas Jasenka nuo pat 20 a. 9-ojo dešimtmečio pradžios žinomas tiek akademinės šiuolaikinės muzikos kompozitorių bendruomenėje, tiek ir eksperimentinės muzikos scenoje. Visada pasižymėjo išskirtiniu stiliumi, kurį galima įvardinti savotišku neo-avangardu. Antanas Jasenka kuria muziką teatro spektakliams (yra laimėjęs ne vieną apdovanojimą). Šiuo metu jis yra festivalio Jauna muzika kuratorius. Kompozitorius yra kvarteto DIISC ORCHESTRA, muzikinei kūrybai pasitelkiančio CD grotuvus, senuosius sintezatorius ir kitokius nekonvencionalius instrumentus, iniciatorius.

Antano Jasenkos elektroninės muzikos kūryboje dominuoja stringančio, laužyto, į smulkias atplaišas ir daugiasluoksnes faktūras skaidyto garso srautai, dėmesys tembrui ir detalei, dinamiško tempo kompozicijos, garso karpinių koliažai. Albumų ir kūrinių pavadinimai sustiprina įspūdį, jog turime reikalą su skaitmeninės estetikos ar netgi sci-fi įkvėpta stilistika. Rolando Bartheso Reaktyvinio žmogaus mitologijų įkvėptas Boarding Pass tarsi išskraidina klausytoją į kompozitoriaus pilotuojamus viršgarsinio greičio pasažus. POINT.EXE ar exe.rpm – tai muzikinės skaitmeninio turinio išsiarchyvavimo metaforos, kurių skambesys adekvatus technologinei poetikai. Sonic Machine, Deus ex Machina, Car Music alsuoja mašinistiniu žodynu, tuo tarpu garsinė estetika kupina trikdžių, melodinių karpinių, fragmentiškų smulkiųjų faktūrų.


Antanas Jasenka yra produktyvus kūrėjas. Jo gausią diskografiją galima rasti Muzikos informacijos centro svetainėje. Kompozitorius simpatizuoja ir internetinei leidybai. Keletą charakteringiausių albumų galima pasiklausyti internete:


Sonic Machine (Entity, 2006)

POINT.EXE (Enough Records, 2006)

Boarding Pass (2006)

Car Music (Nishi, 2006)

art action (Clinical Archives, 2008)

exe.rpm (Clinical Archives, 2009)


Out of Čiurlionis


Kompozitoriai: Antanas Jasenka, Antanas Kučinskas

Videoprojekcija: Džiugas Katinas

Atlieka: Chordos kvartetas


Dalis kompozitoriaus kūrybos skirta savitam klasikinių muzikos instrumentų ir elektronikos skambesio deriniui. Pateikiame nuorodą į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinio kvartetui d-moll interpretaciją, audiovizualinį projektą Out of Čiurlionis, įgyvendintą 2007 m. Šiuolaikinio meno centre.


[redaguoti] Nuoroda

Informacija apie Antaną Jasenką Muzikos informacijos centro interneto svetainėje