Tomas Gečiauskas

Iš letmefix.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Biografija[keisti]

Tomas Gečiauskas gimė 1967 m. Kaune. 1985 m.baigė J. Naujalio meno mokyklą. 1985–1991 m. studijavo tapyba Vilniaus dailės akademijoje. Paskutiniais studiju metais su keliais kursiokais (S. Lukausku, R. Rakauskaite ir S. Staniūnu) pradėjo rengti bendras parodas, o vėliau ir performansus. 1994 m. kurtos instaliacijos tada dar apleistame, nerestauruotame Vilniaus pranciškonų vienuolyno kieme. Grupės nariai pradėjo bendrauti su site-specific (įvietinto) meno kūrėjais užsienyje, padarė bendrą projektą Vilniaus universiteto observatorijoje. Menininkų grupės „S. E. L.“ bendradarbiavimas su pertraukomis tęsėsi iki 2002 m.

Meninė veikla[keisti]

Tomas Gečiauskas su bendraminčiais parodinę veiklą orientavo į neinstitucines meno erdves, todėl didelio formato drobes netrukus dėsningai pakeitė objektai, instaliacijos ir panašios formos. Grupę domino istorinio-kultūrinio konteksto panaudojimo kūryboje galimybės, bandymai ieškoti šiuolaikinio (brutalaus–jautraus) santykio su istorine-kultūrine atmintimi. Apie 1997 m. pirma kartą atliktas kolektyvinis (bendradarbiaujant su roko grupe) performansas Vilniaus Šiuolaikinio meno centre, performansų festivalyje „Dimensija 0“. Vėliau atlikta daugybė performansų ir tarptautiniuose festivaliuose.

Kūriniai[keisti]

„Last Action Hero“[keisti]

Tomo Gečiausko performansas buvo sukurtas dirbtuvėje (apie 2000 m.) besiruošiant performansų festivaliui „Time Space Movement“ (Paidė, Estija). Performansas atliktas XIII a. pastatytame Wittensteino pilies bokste. Pavadinimas „Last Action Hero“ buvo pasiskolintas iš holivudinio filmo tuo pačiu pavadinimu. Performansas tęsėsi apie 100 min. Pateikiamam vaizdo įrašui garso takelį sukūrė Orlandas Narušis.


<mediaplayer width='720 ' height='480' image=>http://www.letmefix.lt/media/tomas-geciauskas/last-action-hero.mp4</mediaplayer>


Performansai su grupe „S. E. L.“[keisti]

<mediaplayer width='524' height='240' image=>http://www.letmefix.lt/media/tomas-geciauskas/sel-01.mp4</mediaplayer>


<mediaplayer width='524' height='240' image=>http://www.letmefix.lt/media/tomas-geciauskas/black-box.mp4</mediaplayer>