Juozas Milašius

Iš letmefix.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Juozas Milašius

Juozas Milašius – viena įdomiausių, paradoksaliausių figūrų laisvosios improvizacijos scenoje. Gitaristas, turintis tradicinį klasikinės gitaros atlikėjo išsilavinimą, vėliau sulaužė turbūt visus įmanomus grojimo elektrine gitara stereotipus. Ankstyvajame kūrybos etape, kuriame derėjo laisvojo džiazo, eksperimentinės muzikos, triukšmo estetika, scenoje pasinerdamas į neprognozuojamą transą, gyvo atlikimo situaciją Juozas Milašius dažnai priartindavo performanso žanrui. Jis yra inicijavęs ir dalyvavęs nesuskaičiuojamose kolaboracijose su išskirtinėmis džiazo ir eksperimentinės muzikos pasaulio asmenybėmis. Tarp jų – Petras Vyšniauskas, Vladimiras Čekasinas, Vytautas Labutis, Vladimiras Tarasovas, Tomas Kutavičius, Dalius Naujokaitis, Skirmantas Sasnauskas, Eugenijus Kanevičius, Arkadijus Gotesmanas, Darius Čiuta, Kouhei Matsunaga.


Projektas vielos laidui ir elektrinei gitarai (1992, Menininkų namai)

Improvizacija, solo-performansas, kurio metu gitaros stygos užgaunamos ne tik pirštais, bet ir vielos laidu. Improvizacijos technika lemia aštrų, ekspresyvų, disonuojantį skambesį ir energija pulsuojančią atlikimo manierą, charakteringą to laikotarpio Juozo Milašiaus kūrybai.


Improvizacija-performansas su Daliumi Naujokaičiu (1992)

Teatrališkas, post-industrinis dviejų eksperimentinės, improvizacinės muzikos korifėjų performansas garažo erdvėje. Šaižios instrumentinės partijos papildomos nesuvaldytu industrinių objektų skambesiu. Koncertiniai prožektoriai įstrižainėmis apšviečia instrumentais ir rakandais dekoruotą sceną.


Pasirodymas eksperimentinės muzikos koncerte EXPANSIJA (2009; I, II dalys)

Tai pasirodymas, atspindintis vėlyvesniojo Juozo Milašiaus kūrybos etapo dvasią. Elektrinė gitara, kurios skambesys neskubiai ir santūriai praturtinamas įvairių efektų, skamba lyriškomis tonacijomis, kuria melancholišką nuotaiką. Pasirodymai žavi kameriškumu, lyg svečiuotumeis prie židinio sėdinčio, iš lėto gitaros garsais besimėgaujančio ir į juos palengva skandinančio muzikanto namuose.

[redaguoti] Nuoroda

Juozo Milašiaus kūriniai interneto svetainėje archive.org