ŠaliKApalikau

Iš letmefix.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Biografija[keisti]

„ŠaliKApalikau“/„Ensemble SP“ (tai yra du to paties projekto pavadinimai) – Gyčio Skudžinsko ir Dariaus Gerulaičio duetas, egzistavęs 1995–2005 m. Tai buvo performansų ir eksperimentinės muzikos projektas, išsiskyręs tam laikmečiui novatoriška muzikine stilistika. „ŠaliKApalikau“/„Ensemble SP“ aktyviai dalyvavo koncertinėje ir leidybinėje veikloje. Ryškiausi albumai: „Vitreous Pilgrims Border“ (Fraction Studio, Prancūzija, 2002), „Calligraphy“ (Blade Records, Italija, 2004), „Explicit/Implicit“ (Drone Records, Vokietija, 2004).

Gytis Skudžinskas žinomas ir dėl savo solinio projekto „GyS“. Darius Gerulaitis yra vienas iš projekto „Wejdas“ iniciatorių.

Meninė veikla[keisti]

Dueto muzikinė estetika prisodrinta išraiškingų industrinių garsovaizdžių, mechaninės mašinerijos motyvų, gilios, tamsaus atspalvio atmosferikos, pratisų garso masių. Projektui apibūdinti geriausiai tiktų stilistiniai drone ir eksperimentinės elektroakustinės muzikos raktažodžiai.

Kūriniai[keisti]

„Ensemble SP“

„Ex. Implicit“ (2004)[keisti]

(Drone Records, Vokietija)

Cover.JPG

Kūrinio ištrauka

Albumas išleistas Vokietijos leidybinės kompanijos „Drone Records“ 33-jų vienetinių kopijų tiražu, rankų darbo pakuotėse. Kaip teigiama albumo platintojų puslapyje, albume „...dera taki drone (pratisų, masyvių garsų) atmosferika ir mašininio skambesio triukšmai, konkretūs garsai, gilūs, žemi, pulsuojantys ritmai, keisti, nežemiški, transformuoti balsai – visa tai puikiai sumiksuota į vieną visumą. Rekomenduojama eksperimentinės drone/ambient muzikos mylėtojams!“


„ŠaliKApalikau“ & „King Lear's Convulsions“

„Vitreous Piligrims Border“ (2002)[keisti]

Fraction Studio, Prancūzija

COVER2.jpg

Albumo kūrinys „It Is a Long Long Way“

Tai dueto „ŠaliKApalikau“ kolaboracija su latvių grupe „King Lear's Convulsions“. 1998 m. Rygoje įrašytas ir Šiauliuose redaguotas albumas, vėliau išleistas Prancūzijos įrašų platformos „Fraction Studio“. „Vitreous Pilgrims Border“ (liet. „Stiklinė piligrimo riba“) yra vientisas, nuoseklų muzikinį pasakojimą plėtojantis albumas, kurio klausydamasis patiri vaizduotės kelionę. Jos vedliai – kūrinių pavadinimai, kurie veikia kaip vaizdinius kuriantys raktažodžiai: „Apleista. Piligrimo debiutas“ („Stiefmütterlich Pilgrims Debut“);„Radijo vidurnakčio pasaka“ („Radio Midnights Tale“); „Iš neveiksnios ribos“ („From the Disfunctional Border“); „Nesutrikdytas“ („Undisturbed“); „Glūdėti“ („Doggod“); „Tai ilga ilga kelionė“ („It Is A Long Long Way“). Kompozicijos artimos ambient estetikai – jos sukuria hipnotišką, sapnišką atmosferiką. Tačiau albumas pasižymi itin subtilia dinamika, jautriu ir neperdėtu daugiasluoksniškumu, minimalistinių melodinių motyvų derme su statiškomis garso struktūromis.

Nuorodos[keisti]

Gyčio Skudžinsko puslapis internete

Apie Donato Bielkausko ir Dariaus Gerulaičio projektą „Wejdas“