Rolandas Rastauskas

Iš letmefix.
18:07, 26 lapkričio 2018 versija, sukurta Tautvydas Bajarkevičius (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Biografija[keisti]

Rolandas Rastauskas geriausiai žinomas kaip eseistas, poetas, dramaturgas, teatro kritikas ir vertėjas. Įtraukiančio pasakojimo meistrystė ir užburianti, žaisminga, džiazuojanti, stilingai manieringa retorika rašytojo tekstuose jam pelnė žodžio meno virtuozo reputaciją. Tiršta teksto ornamentika atskleidžia jautrumą kontekstui ir itin asmenišką pastangą nerti į vienos ar kitos tematikos šerdį.

Meninė veikla[keisti]

Rolando Rastausko charizma skleidžiasi ne tik rašytinio teksto erdvėje. Jis puikus skaitovas, oratorius, scenos ir pokalbio žmogus. Jo stichija – kamerinis teatras, kuriame tekstų autorius įkūnija juos intonuojančio aktoriaus amplua. Taip tekstai virsta gestais, besipinančiais į improvizuotą, spektaklišką reginį. Pasirodymams dažniausiai akomponuoja muzika ir videoprojekcijos. Nuolatinis Rolando Rastausko partneris scenoje perkusininkas Arkadijus Gotesmanas intonacijoms sukuria veržlų, pulsuojantį ritmą, o videomenininkė Aurelija Maknytė – paralelinius vizualinius pasakojimus, pasižyminčius netiesine logika ir asociatyvių vaizdų kalba.

Kūriniai[keisti]

Berlynalijos

Esė, audiovizualinis performansas (2006–2008 m.)


Berlynalijos yra vienas ryškiausių, charakteringiausių, labiausiai išplėtotų projektų, kuriuose Rolando Rastausko tekstai įgauna sceninę formą. Fotografas Remigijus Treigys ir jam įkandin sekantis rašytojas Rolandas Rastauskas lankosi Berlyne. Abstrakčias fotografines impresijas lydi su jomis prasilenkiantys ar jų pėdomis sekantys vaikštūniški eseistiniai pasažai.

Skaitovas – tekstų autorius Rolandas Rastauskas

Muzika – Arkadijus Gotesmanas (perkusija)

Vaizdas – Aurelija Maknytė

Šokis – Goda Laurinavičiūtė


Berlynalijos išsamiai pristatytos interneto svetainėje www.tekstai.lt:

Esė (I ir II dalys)

Apie projektą. LTV laidos Laiko portretai fragmentai

Nuorodos[keisti]

Rolandas Rastauskas internetinėje literatūros svetainėje tekstai.lt