Robertas Kundrotas

Iš letmefix.
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Biografija[keisti]

Robertas Kundrotas yra rašytojas, poetas, melomanas, nuo 1991 m. iki 2002 m. leisto žurnalo „Tango“ redaktorius, leidyklos „Pasviręs pasaulis“ įkūrėjas. „Pasviręs pasaulis“ – tai kartu ir šešių romanų ciklas, Roberto Kundroto kartu su Algimantu Lyva rašytas 1995–2004 m. Pagrindinis „Pasvirusio pasaulio“ personažas – Magas – sukurtas pagal žinomo eksperimentinio kino kūrėjo, muzikanto, grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ lyderio ir vokalisto, legendinio muzikos kolekcininko, Vilniaus bohemos sielos Artūro Baryso provaizdį. Nuo 1991 m. Robertas Kundrotas kartu su Linu Vyliaudu redagavo žurnalą „Tango“, kuriame buvo galima susipažinti su ryškiausiais XX a. avangardinės muzikos, šiuolaikinės klasikos, eksperimentinės muzikos figūromis jų kūrybą pristatančių tekstų ir interviu su jais forma. Iki 2002-ųjų metų pasirodė devyni muzikos gurmanų itin vertinti žurnalo numeriai. Paskutinysis, skirtas Lietuvos eksperimentinės muzikos kūrėjų portretams, 2002 m. buvo pristatytas koncertų metu sausakimšoje M. Žilinsko dailės galerijos salėje bei klube „Virpesys“ Vilniuje.

Meninė veikla[keisti]

Robertas Kundrotas žinomas ne tik kaip rašytojas, bet ir kaip įvairių eksperimentinės muzikos performansų dalyvis, įnešantis į juos sakytinio teksto elementų. „Letmefix.lt“ archyvas turi išskirtinę galimybę pristatyti kelių šio pobūdžio performansų garsinę dokumentaciją.

Kūriniai[keisti]

„Taip“[keisti]

Darius Čiuta, Robertas Kundrotas, Artūras Barysas


Taip bloga, kad net gera.

Taip gera, kad net bloga.

Taip gera, kad net bloga.

Taip bloga, kad net gera.


<mp3player>File:Taip.mp3</mp3player>


„Kalifornijos eskizai“ (1997)[keisti]

Garsas: Darius Čiuta

Tekstas ir balsas: Robertas Kundrotas ir Algimantas Lyva

Publikuojame Dariaus Čiutos eksperimentinį koliažą, kurio pagrindinis garso šaltinis – įvairiomis technikomis apdoroti Roberto Kundroto ir Algimanto Lyvos balsai. Rašytojai skaito lakoniškus, fragmentiškus, paradoksaliomis poetinėmis įžvalgomis kibirkščiuojančius Kalifornijos eskizų tekstus (vientisą tekstą rašytine forma galite parsisiųsti pdf formatu). Tuo tarpu garso menininkas Darius Čiuta nardo po savąją stichiją – tam laikotarpiui jam itin charakteringą eksperimentišką elektroakustinių karpinių muzikinę estetiką.


<mp3player>http://www.letmefix.lt/media/robertas-kundrotas/kalifornijos-eskizai.mp3</mp3player>