Antanas Dombrovskij: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš letmefix.
Peršokti į: navigacija, paiešką
(Nuorodos)
16 eilutė: 16 eilutė:
  
 
[http://antanasdombrovskij.tumblr.com/ Antano Dombrovskio puslapis internete]
 
[http://antanasdombrovskij.tumblr.com/ Antano Dombrovskio puslapis internete]
 +
 +
[[Category:Garso menas]]

11:51, 4 lapkričio 2018 versija

Meninė veikla

Antanas Dombrovskij yra įvairiapusiškas eksperimentinės muzikos kūrėjas ir garso menininkas. Jis dažnai ir nuosekliai bendradarbiauja su įvairiais menininkais. Skirtinguose muzikiniuose kontekstuose jo garso stilistika varijuoja nuo ambient iki drone, nuo abstrakčių glitch elektronikos koliažų iki pašėlusių elektroakustinės improvizacijos takelių ar triukšmo. Jo solo projektas „Gana2“ visada intriguoja ir niekada nėra nuspėjamas iš anksto. Antanas Dombrovskij taip pat yra vienas iš laptopų kvarteto „Twentytwentyone“ narių, jis yra ir pagrindinis žmogus už grupės „Betoniniai triušiai“ garso pulto. Kartu su Viliumi Šiauliu Antanas groja duete „Tiesė“, skirtame masyvioms drone garsų mūšoms ir triukšmingai atmosferikai. Jo performansai su menininkais Benu Šarka, Skaidra Jančaite pasižymi vokalo, šokio elementais ir išraiškingu sceniniu reginiu.

Antanas Dombrovskij žinomas ir kaip garso takelių šiuolaikinio šokio pastatymams autorius. Savo garso meno kūrinius jis periodiškai pristato šiuolaikinio vizualaus ir medijų meno parodose bei projektuose.

Kūriniai

„Before and After“ (2006)

„Before and After“ yra kompozicija, kurią Antanas Dombrovskij gyvai atliko 2006-ųjų eksperimentinės muzikos festivalyje „Garso zona“ (Kaunas, M. Žilinsko dailės galerija). Vėliau ji buvo išleista internetinės leidybos platformos „mixthemixthemix“. „Before And After“ yra aštrios, kapotos, laužytos ritmikos. Kompozicijos garso faktūra tiršta, daugiasluoksnė, masyvi, triukšminga, grubi ir „nešvari“. Jos stilistiką galima apibūdinti kaip industrinės muzikos ir noise mišinį, turintį techno elementų. Vienas iš tų atvejų, kai triukšmas gali virsti ne tik intensyvia klausymosi patirtimi, emocine iškrova, bet ir ritmu impulsyviam primityvistiniam šokiui. „Before And After“ žymi ankstyvąjį Antano Dombrovskio muzikinės kūrybos laikotarpį.

Kompoziciją lydėjo vaizdo projekcija, kurioje vienas kitą keitė Antano Dombrovskio rasti sovietmečio kino plakatų vaizdai.

Nuorodos

Antano Dombrovskio puslapis internete